hamburger

Rozgrywki logowe: Wisła-Polonia 4-2(2-1)

wiec

Drużyna Wisły przed meczem z drużyną Polonji

Wczorajsze zawody należały do wcale interesujących, drużyna Polonji nie zatraciła bowiem temperamentu i żywiołowego pędu na bramkę przeciwnika, mimo iż dotychczasowgo przebiegu swoich rozgrywek nie może zaliczyć do szczęśliwych.

Stąd też gra od początku do samego niemal końca była utrzymana w żywym tempie, a piłka przenosiła się ustawicznie z jednej strony boiska na drugą. O ile jednak drużynę stołeczną zaliczyć należy do słabszych zespołów ligowych, o czem świadczy jej miejsce w tabeli (aczkolwiek może zbyt jaskrawo!) o tyle również o Wiśle nie można powiedzieć, aby jej napad był w dobrej fromie. Od pewnego bowiem czasu uwydatnia się u drużyny czerwonych wybitna niemoc strzałowa w ich ataku, na skutek czego zmarnowany zostaje cały szereg pozycyj podbramkowych. Typowym przykładem innego znów rodzaju tracenia sytuacyj jest ponowne na tych zawodach niewykorzystanie rzutu karnego, które jest już czwartem dotychczas na zawodach o mistrzostwo. Stąd też mimo dobrej gry na wielu punktach drużyny, jak na przykład w pomocy (bracia Kotlarczykowie) oraz w obronie (Pychowski) całość nie mogła zachwycić.

Bramki strzelili dla Wisły Reyman (2) oraz Kowalski i Adamek po jednej, dla Polonji zaś strzelcami byli Szczepaniak i Suchocki. Na wyróznienie zasługuje z drużyny Polonji Bułanow w obronie, Seichter w pomocy oraz Szczepaniak i bramkarz Kisieliński. W Wiśle jak wspomnieliśmy, najlepszą była linia pomocy, aczkolwiek Bajorek nie obstawiał dobrze skrzydła przyczem Kotlarczyk I był najlepszym w tym dniu graczem na bosiku.

Sedziował inż. Dudryk ze Lwowa. Publiczności około 4.000 osób.

Komentarze (2)

avatar
dodaj komentarz
avatar
Jan Kowalski 27.05.29, 12:34

Waćpan gada takie bzdury, że głowa pęka.Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Nazywał się do nas w pośrodku zamczyska którego progiem stanęła Podczaszyca

avatar
Jan Kowalski 27.05.29, 12:34

Waćpan gada takie bzdury, że głowa pęka.Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Nazywał się do nas w pośrodku zamczyska którego progiem stanęła Podczaszyca

reklama radia

wydarzenia sportowe

henry ford

AZS Kraków zwycięża katowiczan w turnieju tenisowym 8:5

krach na giełdzie

Cochet – pierwszy tenisista świata

henry ford

Rozgrywki logowe: ŁKS - Cracovia 2-1

henry ford

Rozgrywki logowe: Wisła- Polonia 4-2